Nyitra

Kárpát-medencei magyar hálózat
magyarjelenlet@magyarjelenlet.hu

Online formában tartott nyílt nap a Közép-európai Tanulmányok Karán

December 12-én a Közép-európai Tanulmányok Karán idén már második alkalommal rendeztek nyílt napot. A kedvezőtlen járványügyi helyzet miatt a nyílt nap online formában zajlott, ami az érdeklődő középiskolásokat láthatóan nem zavarta.

A kar négy intézménye (Idegenforgalmi Tanszék, Magyar Nyelv-és Irodalomtudományi Intézet, Pedagógusképző Intézet, Közép-európai Nyelvek és Kultúrák Intézete) érdekes prezentációkon keresztül mutatta be az egyes tanulmányi programokat, és egy videó segítségével virtuális sétát is tehettek az érdeklődők a kar épületében és annak környékén.

Az Idegenforgalmi Tanszék magyar és szlovák nyelven mutatta be a tanulmányi programját. A Regionális idegenforgalom tanulmányi program létjogosultságát, jellegét prezentálták az intézet munkatársai, valamint ízelítőt adtak a végzős diákok sikertörténeteiből, majd ismertették a felvételi követelményrendszert. Szó esett többek közt arról is, hogy a világjárvány milyen formában sújtja az idegenforgalmat, az intézet munkatársai arra is választ adtak, hogy a tanulmányi program kötelező szakmai gyakorlata milyen formában valósul meg.

A Magyar Nyelv-és Irodalomtudományi Intézet nevében az intézet igazgatója, doc. PaedDr. Bauko János, PhD., üdvözölte a középiskolásokat, ismertette az intézet sokrétű tevékenységét, majd bemutatta az egyes tanulmányi programokat: a Magyar nyelv és irodalom szakpárosításban (tanári szak), a Fordító- és tolmácsképzés (magyar nyelv és kultúra szakpárosításban) szakot, valamint a Magyar-szlovák kétnyelvű  ügyvitelszervezés szakot. Az intézet igazgatóhelyettese, Mgr. Petres Gabriella, PhD., az intézet művelődési, kulturális és kutatási tevékenységének széles palettáját emelte ki, kitért  a jó nemzetközi kapcsolatokra, aminek eredményeképpen lehetőség nyílik a hallgatók tanulmányi célú mobilitására (részképzés). PaedDr. Presinszky Károly, PhD. arról számolt be, hogy a  hallgatók aktívan kiveszik részüket a versenyek szervezéséből, mint például a Szép magyar beszéd, az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny, az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny, a Tompa Mihály Vers-és Prózamondó Verseny, a Legere Irodalmi Verseny. Szó esett arról is, hogy a hallgatók eredményesen képviselik a kart a hazai és a nemzetközi versenyeken, ahol jelentős sikereket érnek el.

Bóna Friderika, a Fordító-és tolmácsképzés (magyar nyelv és kultúra) szak másodéves hallgatója, a JUGYIK alelnöke saját tapasztalatai alapján mutatta be az egyetemi diákéletet, és beszámolójában szintén megemlítette a hallgatók aktív kulturális és tudományos kutatómunkáját is.

A Pedagógusképző Intézet igazgatója, Mgr. Hegedűs Orsolya, PhD., az intézet munkatársaival együtt ismertette az Óvópedagógia és a Tanítóképzés tanulmányi programokat. Az érdeklődőkkel a szakmai gyakorlatról, a kari, az egyetemi programokról, kulturális eseményekről, a különböző aktivitásokról (például az énekkari tevékenység) beszéltek. A diákhálózatok fontosságáról egy másodéves hallgató szólt az online térben érdeklődő középiskolásoknak. A prezentáció bemutatása után élénk vita vette kezdetét, s a felvetődő kérdéstől függően diákok, vagy az oktatók válaszoltak.

Az érdeklődők a Közép-európai Nyelvek és Kultúrák Intézetének életébe is bepillanthattak. A program gazdag volt. A felvételre pályázókat virtuálisan körbevezették az intézet termein, érdekes információkat kaphattak a Közép-európai areális tanulmányok programjáról, az intézet tudományos, kulturális tevékenységéről. A kérdésekre a délelőtti és délutáni órákban az intézményvezetőn, Doc. PhDr. Ján Gallik, PhD., kívül  helyettese, PhDr. Lenka Tkáč-Zabáková, PhD., valamint a diákok közül Bc. Jana Michalíková, PhDr. Sylvia Hrešková és PhDr. Monika Adamická válaszoltak.

2021. január 26. és 28-án ismételten várják az érdeklődőket az online formában megtartandó nyílt napokon.

  • Előző
    Nyitra is pályázik az Európa Kulturális fővárosa 2026 címre
  • Következő
    Online formában tartott nyílt nap a Közép-európai Tanulmányok Karán

Mit érdemes megnéznem?

idegenvezetők, templomok, emlékhelyek.

Hol egyek?

éttermek, vendéglők, menzák, cukrászdák.

Hol aludjak?

szállodák, hostelek, panziók, vendégszobák, vendégházak, apartmanok és egyéb szálláshelyek.

Ki fog segíteni?

autószerelők, háziorvosok, fogorvosok, taxisok, jogászok, rendőrök, határtőrök, pénzügyőrök.

Hol vásároljak?

áruházak, boltok, piacok, kézművesek, őstermelők.

Hol szórakozzak?

színház, koncert, sport, mozi, egyéb szórakozóhelyek.

Üzleti lehetőség

gazdasági tanácsadás, pályázatok, kamarák, gazdasági szervezetek, vállalkozók, vállakozások.

101 külső magyarországi település weboldala egy rendszerben.
Dunaszerdahely, Temerin, Szováta, Kolozsvár, Kassa, Ruszt, Lőcse, Szabadka, Marosvásárhely
Összes település >>


    Helyi időjárás

    Útvonaltervező

A legkeresettebb termékek

A Kárpát-medence útikönyv:

A Kárpát-medence turisztikai térképe:



Magyar Jelenlét Honlap család

A Kárpát-medence Intézet által létrehozott száznál több web oldal, amely a kárpát-medencei magyar jelenlét fenntartását és növelését, a Kárpát-medencében élő magyarok és nem magyarok közötti új típusú kapcsolatok kialakítását, a kárpát-medencei integráció új platformjainak a megteremtését tűzte ki céljául.


Kárpát-medence Intézet


Hírlevél

Iratkozzon fel, hogy az elsők között értesüljön újdonságainkról!

Kapcsolat adatok

Kárpát-medence Intézet Nonprofit Kft.
 
Levélcím: 8100 Várpalota, Gróf Apponyi Albert liget 1.

Távbeszélő: 88/372-721
 
Villámposta: karpatmedenceintezet@gmail.com
  • Home

Magyar Jelenlét Honlap család